Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ubytování

8. 7. 2007


Ubytování

Španělsko jako turistická velmoc nabízí nepřeberné množství nejrůznějšího druhu ubytování, od kempů, mládežnických ubytoven až po luxusní pětihvězdičkové hotely. Informace o ubytování, včetně možnosti rezervací, najdete mimo jiné i na webu španělské centrály cestovnícho ruchu Turespaña www.spain.info.

 

Penziony, hostely, hotely

Ve Španělsku existuje velké množství ubytovacích zařízení v nejrůznějších cenových relacích. Nejlevnější bývají penziony (P) v cenách už od 18 EUR za dvoulůžkový pokoj, které najdete většinou v centrech měst, až po hostaly a hotely, jejichž kategorie je označena * až *****. Není vždy pravidlem, že hostal je cenově přijatelnější než hotel. Záleží na kvalitě, nabízených službách i umístění.

 

Turistické paradory

Tato státní hotelová zařízení *** - ***** se nacházejí buď v bývalých klášterech, hradech či jiných historických budovách, které byly přizpůsobeny svému novému poslání, nebo jsou zasazena do zvlášť krásných přírodních lokalit. V současné době je jich osmdesát šest.Více informací najdete na www.parador.es.

 

Apartmány a bungalovy

V turistických střediscích a zvláště na pobřeží je možné se ubytovat v apartmánech a bungalovech. Většinou bývají jedno až třiložnicové, s obývacím pokojem, kuchyňkou či kuchyňským koutem. Výše ceny se mění podle sezóny, jejich pronájem je možný minimálně na sedm dnů, mimosezónní pobyty mohou být i kratší.

 

Mládežnické ubytovny

Španělská organizace INJUVE ve spolupráci s jednotlivými regiony spravuje 191 mládežnických ubytoven, rozptýlených po celém území. Ubytovny mají jednoduše zařízené, převážně vícelůžkové pokoje. Orientační cena je kolem 10 EUR , snídaně a povlečení nebývají v základní ceně zahrnuty. Více informací najdete na www.reaj.com.

 

Kempy

Ve Španělsku je kolem 1 400 kempů nejrůznějších kategorií, od velmi jednoduchých až po luxusní s nadstandardními službami. Stanování mimo vyhrazené prostory a ve volné přírodě je v mnoha místech zakázáno. Informace o možnostech volného stanování dostanete v místních informačních turistických kancelářích (oficinas de turismo), označených písmenem . Informace o kempech najdete např. na www.canalcamping.com, www.campings.net, www.infocamping.com.

 

Ubytování na venkově

V posledních letech se na španělském venkově rozšiřuje ubytování na statcích a venkovských usedlostech (casas rurales). Informace o ubytování na venkově dostanete v místních turistických informačních kancelářích.